Przejdź do treści

Zabawa w domu czy zabawa na spacerze?

Zabawa w domu czy zabawa na spacerze ❓🏠🏞

Dzisiaj chciałabym poruszyć temat zabawy z naszymi pupilami 🐶

Warto już od początku wprowadzać takie reguły w psiej aktywności by były one komfortowe i przewidywalne dla nas wszystkich.

Osobiście preferuję pogląd, że dom jest miejscem odpoczynku i relaksu, a wszelkie czynności tj. zabawa angażująca psa fizycznie powinny odbywać się na spacerach.

Dlaczego ❓

W domu często pracujemy, zajmujemy się rodziną czy dziećmi i nie koniecznie chcemy by pies wymuszał na nas uwagę w tych momentach.

Jeżeli już od samego początku będziemy postępować według schematu dom = odpoczynek, spacer = zabawa pies szybko zrozumie te zasady i będzie się do nich stosował 👍

Dzięki temu nie będzie wymuszał zabawy na nas czy naszych gościach. Pies potrzebuje dużo więcej snu i odpoczynku niż my, a taki tryb funkcjonowania sprawi, że będzie mu łatwiej

w ten tryb przejść, ponieważ nauczy się, że w domu generalnie jest nudno, nic ciekawego się nie dzieję więc można wykorzystać ten czas na odpoczynek.

Natomiast, aktywne spacery, podczas których bawimy się wspólnie z psem, pomagają w budowaniu prawidłowej relacji pies-opiekun, uczą psa skupiania uwagi na nas podczas spacerów, sprawiają, że jesteśmy dla psa interesujący

nie tylko w domu ale rwónież na spacerach.

Oczywiście, w domu również możemy bawić się z psem, zależy to tylko i wyłącznie od naszych upodobań. Aczkolwiek jeżeli już lepiej wykorzystać wtedy zabawki angażujące umysł psa niż takie, które pobudzają psa fizycznie jak piłki czy szarpaki.

Możemy stosować maty węchowe, wyszukiwanie ukrytych smaczków czy gryzaki. Tego typu zabawy będą działać na psa wyciszająco i relaksująco.

Pamiętajmy, że psy lubią rutynę i chętnie dopasują się do naszego stylu życia, jeżeli tylko konsekwentnie i cierpliwie będziemy wskazywać im czego od nich oczekujemy 🐶👍